Menu

Næste kampU14 Drenge Liga 4 - Vinterturnering (2007) 11M • Pulje 29

Ude mod
Vinding SF
8. nov
Kl. 16.30
Vinding Kunstgræsbane
U14 Drenge Liga 4 - Vinterturnering (2007) 11M - Pulje 29

Næste kampU14 Drenge Liga 5 - Vinterturnering (2007) 11M • Pulje 31

Ude mod
Øster Starup/Vester Nebel IF
8. nov
Kl. 13.00
V.Nebel Sportsplads
U14 Drenge Liga 5 - Vinterturnering (2007) 11M - Pulje 31

KampprogramU14 Drenge Liga 4 (2007) 11M - efterår 2020 • Pulje 649

August 2020

Ølgod IF
0 - 3
Ude
Ølgod Idrætsanlæg

Kolding B

Kolding B
6 - 5
livescore
Hjemme
Mosevej Sportsplads

SGI/SSK

Kolding B
10 - 0
livescore
Hjemme
Mosevej Sportsplads

Øster Starup/Vester Nebel IF
September 2020

Team BFO
2 - 5
livescore
Ude
Sdr. Omme Stadion

Kolding B

Lunderskov B
2 - 4
livescore
Ude
Lunderskov Stadion

Kolding B

Kolding B
3 - 2
livescore
Hjemme
Mosevej Kunstgræsbane

Ølgod IF

SGI/SSK
1 - 5
livescore
Ude
Guldager Idrætscenter

Kolding B
Oktober 2020

Øster Starup/Vester Nebel IF
0 - 5
livescore
Ude
V.Nebel Sportsplads

Kolding B

Kolding B
8 - 1
livescore
Hjemme
Mosevej Sportsplads

Team BFO

Kolding B
3 - 1
livescore
Hjemme
Mosevej Sportsplads

Lunderskov B

KampprogramU14 Drenge Liga 5 (2007) 11M/9M - efterår 2020 • Pulje 676

August 2020

Kolding B
5 - 0
livescore
Hjemme
Mosevej Sportsplads

Haderslev FK

Ammitsbøl/Egtved
4 - 0
Ude
Ødsted Stadion

Kolding B

FC Kolding Nord
9 - 1
Ude
Alminde/Viuf Hallen (ude)

Kolding B
September 2020

Kolding B
0 - 2
Hjemme
Mosevej Sportsplads

Christiansfeld IF/Fjelstrup IF

Kolding B
2 - 6
livescore
Hjemme
Mosevej Sportsplads

Starup UIF (H)

Haderslev FK
3 - 1
livescore
Ude
Banerne ved Haderslev Idrætscenter

Kolding B

Kolding B
2 - 3
Hjemme
Mosevej Sportsplads

Ammitsbøl/Egtved
Oktober 2020

Kolding B
4 - 8
livescore
Hjemme
Mosevej Sportsplads

FC Kolding Nord

Christiansfeld IF/Fjelstrup IF
5 - 0
Ude
Cuben

Kolding B

Starup UIF (H)
6 - 2
livescore
Ude
Staruphallen

Kolding B

KampprogramU14 Drenge/11 (2007) - DBU Jylland Pokal • Pulje 1

September 2020

Kolding B (L4/649)
5 - 2
livescore
Hjemme
Mosevej Sportsplads

Gesten IF (L3/631)

Kolding B (L4/649)
1 - 4
livescore
Hjemme
Mosevej Kunstgræsbane

F.C.Fredericia (L3/629)

KampprogramU14 Drenge Liga 4 - Vinterturnering (2007) 11M • Pulje 29

November 2020

Vinding SF
8. nov
Kl. 16.30
Ude
Vinding Kunstgræsbane

Kolding B

Kolding B
15. nov
Kl. 13.45
Hjemme
Mosevej Kunstgræsbane

Vejle Kammeraterne

Kolding B
22. nov
Kl. 18.00
Hjemme
Mosevej Kunstgræsbane

Gauerslund IF

FC Kolding Nord
29. nov
Kl. 11.00
Ude
Nr. Bjært/Strandhuse Kunstgræsbane

Kolding B
December 2020

Løsning IF
5. dec
Kl. 11.00
Ude
Hedensted HM Park Kunstgræsbane

Kolding B

KampprogramU14 Drenge Liga 5 - Vinterturnering (2007) 11M • Pulje 31

November 2020

Øster Starup/Vester Nebel IF
8. nov
Kl. 13.00
Ude
V.Nebel Sportsplads

Kolding B

Hedensted IF
15. nov
Kl. 11.00
Ude
Hedensted Stadion Kunstgræs

Kolding B

Kolding B
21. nov
Kl. 15.00
Hjemme
Mosevej Kunstgræsbane

Team Midtjylland

Fredericia KFUM/FFF/Taulov
29. nov
Kl. 13.00
Ude
KFUM Parken

Kolding B
December 2020

Kolding B
6. dec
Kl. 14.00
Hjemme
Mosevej Kunstgræsbane

Bredballe IF

StillingU14 Drenge Liga 4 (2007) 11M - efterår 2020 • Pulje 649

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 Kolding B 10 10 0 0 30
2 Lunderskov B 10 6 1 3 19
3 Team BFO 10 4 0 6 12
4 Ølgod IF 10 3 1 6 10
5 Øster Starup/Vester Nebel IF 10 3 0 7 9
6 SGI/SSK 10 3 0 7 9

StillingU14 Drenge Liga 5 (2007) 11M/9M - efterår 2020 • Pulje 676

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 FC Kolding Nord 9 7 1 1 22
2 Ammitsbøl/Egtved 10 6 2 2 20
3 Starup UIF (H) 10 5 1 4 16
4 Christiansfeld IF/Fjelstrup IF 10 5 0 5 15
5 Haderslev FK 9 3 0 6 9
6 Kolding B 10 1 0 9 3

StillingU14 Drenge Liga 4 - Vinterturnering (2007) 11M • Pulje 29

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 FC Kolding Nord 0 0 0 0 0
2 Gauerslund IF 0 0 0 0 0
3 Kolding B 0 0 0 0 0
4 Løsning IF 0 0 0 0 0
5 Vejle Kammeraterne 0 0 0 0 0
6 Vinding SF 0 0 0 0 0

StillingU14 Drenge Liga 5 - Vinterturnering (2007) 11M • Pulje 31

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 Bredballe IF 0 0 0 0 0
2 Team Midtjylland 0 0 0 0 0
3 Fredericia KFUM/FFF/Taulov 0 0 0 0 0
4 Hedensted IF 0 0 0 0 0
5 Kolding B 0 0 0 0 0
6 Øster Starup/Vester Nebel IF 0 0 0 0 0