Serie 2 Kvinder Lars Jurgensen
Vi vægter: glæden til fodboldspillet - kammeratskabet - lysten til at træne og lære nyt - lysten til at blive bedre - Fællesskab og konkurrencetræning - Fælles oplevelser til turneringer (Indlands & Udlands)
Vi benytter kampklar til at publicere alt hvad der sker omkring holdene på årgang. Log-in fås ved indmeldelse.
For at kampe/turneringer kan blive afviklet mest hensigtsmæssigt som muligt, er det vigtigt at man som forældre/spiller er aktiv på kampklar. Det vil sige, at man tager stilling til kampe/turneringer indenfor den fastsatte tidsramme (Til/framelding) ellers giver det meget unødigt arbejde for årgangens holdledere og i værste fald aflysning af kampe.
Så husk at melde til/fra i god tid til træning/kampe & turneringer.
Forældre inddragelse
Træningen i KB er forældrebasseret. Der stilles derfor særlige krav til forældrene om at deltage aktivt i form af forældreråd, arrangementer, dommer hjælp, kørsel, aktiv på kampklar.
Forældre er altid velkomne til at overvære både kampe og i særdeleshed også træningspassene. Spillere såvel som trænere sætter stor pris på forældrenes tilstedeværelse.
Synes du det lyder som noget for dig/din datter, så er hun velkommen til at kigge forbi og prøve at træne med et par gange, så kontakt:
Træner: Lars Jurgensen, Telf: 27642097, Mail: larsju@hotmail.com
Vi træner: Onsdag kl. 1845-2015 på Bane 7 A