Menu
Nyheder I går kl. 11:41
KB møder målfarligt tophold Topscorer Fiton Durguti er ude i kampen mod Ringkøbing
Nyheder
KB bortdømt på Fyn
Nyheder
Syriske flygtninge i KB i avisen
Nyheder
KB-trup med skader mod stærke B1913
Nyheder
Stem på KB som Årets forening
Drenge nyheder 12. september kl. 08:19
Bjert CUP

StillingHerre-DS • Pulje 3

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 Ringkøbing 8 6 1 1 19
2 Tarup-Paarup 8 6 1 1 19
3 B1913 8 5 0 3 15
4 Varde 8 4 2 2 14
5 Esbjerg fB 7 3 2 2 11
6 Oure Fodbold Akademi 8 3 1 4 10
7 Kolding B 7 3 0 4 9
8 SSV Højfyn 8 2 2 4 8
9 Fredericia fF 8 1 1 6 4
10 FC Sønderborg 8 1 0 7 3

KampprogramHerre-DS • Pulje 3

August 2016

Kolding B
3 - 0
livescore
Hjemme
Mosevej Sportsplads

Varde

Tarup-Paarup
2 - 0
livescore
Ude
Home Tarup Park

Kolding B

Kolding B
2 - 1
livescore
Hjemme
Mosevej Sportsplads

FC Sønderborg
September 2016

Kolding B
5 - 1
livescore
Hjemme
Mosevej Sportsplads

Fredericia fF

SSV Højfyn
2 - 1
livescore
Ude
Albani Arena Vissenbjerg

Kolding B

Kolding B
0 - 1
livescore
Hjemme
Mosevej Sportsplads

Oure Fodbold Akademi

B1913
2 - 1
livescore
Ude
Campus Road

Kolding B
Oktober 2016

Kolding B
1. okt
Kl. 15.00
Hjemme
Mosevej Sportsplads

Ringkøbing

Varde
8. okt
Kl. 15.00
Ude
Sydbank Stadion

Kolding B

Kolding B
15. okt
Kl. 15.00
Hjemme
Mosevej Sportsplads

Tarup-Paarup

FC Sønderborg
22. okt
Kl. 14.00
Ude
Alsie Express Park

Kolding B

Kolding B
29. okt
Kl. 15.00
Hjemme
Mosevej Sportsplads

Esbjerg fB
November 2016

Fredericia fF
5. nov
Kl. 13.30
Ude
Madsby Enge

Kolding B

Esbjerg fB
12. nov
Kl. 14.00
Ude
Guldager Idrætscenter

Kolding B
Marts 2017

Kolding B
24. mar
Kl. 18.30
Hjemme
Mosevej Kunstgræsbane

SSV Højfyn
April 2017

Oure Fodbold Akademi
1. apr
Kl. 13.00
Ude
Oure Idrætsskole

Kolding B

Kolding B
7. apr
Kl. 17.45
Hjemme
Mosevej Sportsplads

B1913

Ringkøbing
17. apr
Kl. 13.30
Ude
Green Arena

Kolding B

Kolding B
21. apr
Kl. 18.00
Hjemme
Mosevej Sportsplads

Varde

Tarup-Paarup
29. apr
Kl. 13.00
Ude
Home Tarup Park

Kolding B
Maj 2017

Kolding B
5. maj
Kl. 18.30
Hjemme
Mosevej Sportsplads

FC Sønderborg

Esbjerg fB
13. maj
Kl. 14.00
Ude
Esbjerg Idrætspark

Kolding B

Kolding B
19. maj
Kl. 19.00
Hjemme
Mosevej Sportsplads

Fredericia fF

SSV Højfyn
28. maj
Kl. 13.00
Ude
Albani Arena Vissenbjerg

Kolding B
Juni 2017

Kolding B
2. jun
Kl. 19.00
Hjemme
Mosevej Sportsplads

Oure Fodbold Akademi

B1913
10. jun
Kl. 15.30
Ude
Campus Road

Kolding B

Kolding B
17. jun
Kl. 15.30
Hjemme
Mosevej Sportsplads

Ringkøbing

Smurfit Kappa Cup Juleturneringen - Skoleturneringen 27.-29. december, 2016

Sponsorer som støtter KB

Ugens kampe på KB
Oktober 2016
1.
lørdag
10.00
KB/Dalby
10
Herrer
U13
U13 Drenge Mester (2004) 8M - Efterår 2016 • Pulje 721
Mosevej Sportsplads
7 B
FC Kolding Nord
11
Mosevej Sportsplads
7 B
1.
lørdag
10.00
KB/Dalby
5
Herrer
U13
U13 Drenge Vest (2004) 8M - Efterår 2016 • Pulje 705
Mosevej Sportsplads
7 A
FC Kolding Nord
6
Mosevej Sportsplads
7 A
1.
lørdag
12.00
Kolding B
2
Kvinder
U12
U12/U13 Piger C (2005-2004) 5M - Efterår • Pulje 705
Mosevej Sportsplads
9 B
Hatting/Torsted Fodbold
3
Mosevej Sportsplads
9 B
1.
lørdag
13.00
Kolding B
4
Herrer
U12
U12 Drenge A (2005) 8M - Efterår • Pulje 44
Mosevej Sportsplads
6 A
Nr. Bjært/Strandhuse IF
5
Mosevej Sportsplads
6 A
1.
lørdag
14.40
Kolding B (2)
11
Herrer
U10
U10 Drenge B (2007) 5M - Efterår • Pulje 533
Mosevej Sportsplads
9 A
Vamdrup IF
10
Mosevej Sportsplads
9 A
1.
lørdag
15.00
Kolding B
8
Herrer
Senior
Herre-DS • Pulje 3
Mosevej Sportsplads
1
Ringkøbing
12
Mosevej Sportsplads
1
1.
lørdag
15.20
Kolding B (1)
11
Herrer
U10
U10 Drenge B (2007) 5M - Efterår • Pulje 533
Mosevej Sportsplads
9 B
Kolding B (2)
11
Mosevej Sportsplads
9 B
2.
søndag
11.00
Kolding B
10
Herrer
U9
U9 Drenge C (2008) 5M - Efterår • Pulje 602
Mosevej Sportsplads
9 B
Bjert IF
11
Mosevej Sportsplads
9 B
2.
søndag
11.00
Kolding B
5
Herrer
U15
U15 Drenge 2 (2002) 11M/9M - Efterår 2016 • Pulje 567
Mosevej Sportsplads
6
Erritsø GIF
6
Mosevej Sportsplads
6
2.
søndag
11.00
Kolding B (2)
2
livescore
Kvinder
U14
U14 Piger 1 (2003) 11M/9M - Efterår 2016 • Pulje 919
Mosevej Sportsplads
3
Midtals IF
3
Mosevej Sportsplads
3
2.
søndag
13.00
Kolding B
4
Kvinder
U12
U12 Piger B (2005) 8M - Efterår • Pulje 232
Mosevej Sportsplads
6 A
Gauerslund IF
12
Mosevej Sportsplads
6 A
2.
søndag
14.00
Kolding B (1)
8
Herrer
Senior
Herrer Serie 4 - Efterår 2016 • Pulje 77
Mosevej Sportsplads
2
Vamdrup IF
13A
Mosevej Sportsplads
2
2.
søndag
14.00
Kolding B
5
Herrer
U19
U19 Drenge 1 (1998-99) 11M - Efterår 2016 • Pulje 350
Mosevej Sportsplads
8
Glejbjerg SF
6
Mosevej Sportsplads
8
2.
søndag
15.00
Kolding B
9
Herrer
U17
U17 Drenge 2. Div (2000) 11M - Efterår 2016 • Pulje 403
Mosevej Sportsplads
1
Næsby BK
11
Mosevej Sportsplads
1
5.
onsdag
17.00
Kolding B
2
Kvinder
U13
U13 Piger C Region 3 (2004) 8M - Efterår 2016 • Pulje 249
Mosevej Sportsplads
6 A
FC Kolding Nord
13B
Mosevej Sportsplads
6 A
5.
onsdag
17.15
FC Kolding Syd
5
Herrer
U14
U14 Drenge Mester (2003) 11M - Efterår 2016 • Pulje 630
Mosevej Sportsplads
1
Kolding IF
6
Mosevej Sportsplads
1
5.
onsdag
18.30
Kolding B
12
Kvinder
U15
U15 Piger C1 (2002) 8M - Efterår • Pulje 270
Mosevej Sportsplads
4 B
Ammitsbøl/Egtved
13A
Mosevej Sportsplads
4 B
5.
onsdag
18.30
Kolding B
Kvinder
Senior
Kvinde C1 (+15) 7M - Efterår • Pulje 302
Mosevej Kunstgræsbane
Vinding SF
Mosevej Kunstgræsbane

DBU

DBU Jylland

Bold.dk