Menu
Nyheder I går kl. 09:16
Alt kan ske mod Kalundborg Godkendt start pointmæssigt, men spillemæssige mangler, skriver KB-træner Torben Mølby.
Nyheder
Per P. vil hjælpe KB på sponsorfronten
Nyheder
Larsen til forskel
Nyheder
KB hårdt ramt før møde med bundhold
Nyheder
Per P. indtog Mosevej
Drenge nyheder 13. april kl. 10:27
Dejlig weekend med U8 drenge

Stilling Herre-DS • Pulje 2

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 FC Sydvest 05 Tønder 18 14 1 3 43
2 Greve 19 13 3 3 42
3 KFUM BK, Roskilde 18 13 0 5 39
4 Varde 18 9 0 9 27
5 Kolding B 18 7 5 6 26
6 FC Sønderborg 18 8 2 8 26
7 Kalundborg GB 18 8 1 9 25
8 Tarup-Paarup 18 7 3 8 24
9 Taastrup FC 19 7 2 10 23
10 B 1909 18 7 2 9 23
11 Rishøj Boldklub 19 6 3 10 21
12 Oure Fodbold Akademi 19 6 1 12 19
13 Tuse IF 18 5 2 11 17
14 Marstal/Rise 18 3 5 10 14

KampprogramHerre-DS • Pulje 2

August 2015

Kolding B
0 - 2
Hjemme
Mosevej Sportsplads

FC Sydvest 05 Tønder

Rishøj Boldklub
0 - 4
Ude
Rishøj Stadion

Kolding B

Kolding B
1 - 2
Hjemme
Mosevej Sportsplads

KFUM BK, Roskilde

Tarup-Paarup
1 - 1
Ude
Home Tarup Park

Kolding B
September 2015

Marstal/Rise
2 - 2
Ude
Marstal Stadion

Kolding B

Kolding B
0 - 3
Hjemme
Mosevej Sportsplads

Kalundborg GB

FC Sønderborg
3 - 1
Ude
Alsie Express Park

Kolding B

Kolding B
6 - 1
Hjemme
Mosevej Sportsplads

Oure Fodbold Akademi
Oktober 2015

B 1909
1 - 1
Ude
B.1909s anlæg

Kolding B

Kolding B
4 - 1
Hjemme
Mosevej Sportsplads

Tuse IF

Taastrup FC
3 - 3
Ude
Tåstrup Idrætspark

Kolding B

Kolding B
2 - 2
Hjemme
Mosevej Sportsplads

Greve

Varde
1 - 2
Ude
Sydbank Stadion

Kolding B
Marts 2016

FC Sydvest 05 Tønder
0 - 2
Ude
BankParken Tønder

Kolding B
April 2016

Kolding B
2 - 1
Hjemme
Mosevej Sportsplads

Rishøj Boldklub

KFUM BK, Roskilde
3 - 1
Ude
Lillevang Idrætscenter

Kolding B

Kolding B
0 - 5
Hjemme
Mosevej Sportsplads

Tarup-Paarup

Kolding B
3 - 2
Hjemme
Mosevej Sportsplads

Marstal/Rise
Maj 2016

Kalundborg GB
1. maj
Kl. 13.00
Ude
Munkesø Stadion

Kolding B

Kolding B
7. maj
Kl. 15.00
Hjemme
Mosevej Sportsplads

FC Sønderborg

Oure Fodbold Akademi
13. maj
Kl. 18.45
Ude
Oure Idrætsskole

Kolding B

Kolding B
20. maj
Kl. 19.00
Hjemme
Mosevej Sportsplads

B 1909

Tuse IF
28. maj
Kl. 15.00
Ude
Tusehallen

Kolding B
Juni 2016

Kolding B
4. jun
Kl. 15.00
Hjemme
Mosevej Sportsplads

Taastrup FC

Greve
11. jun
Kl. 13.00
Ude
Greve Idræts Center

Kolding B

Kolding B
18. jun
Kl. 15.00
Hjemme
Mosevej Sportsplads

Varde

Smurfit Kappa Cup - Skoleturneringen 18. - 19. juni 2016

DBU Fodboldskolen Uge 26

Sponsorer som støtter KB

Ugens kampe på KB
April 2016
30.
lørdag
10.00
KB/Dalby (1)
Spillet
Herrer
U12
U12 Drenge A (2004) 8M - Forår • Pulje 46
Mosevej Sportsplads
6
Kolding IF
Mosevej Sportsplads
6
30.
lørdag
10.00
Kolding B
Spillet
Kvinder
U11
U11 Piger B (2005) 8M - Forår • Pulje 178
Mosevej Sportsplads
8
Vamdrup IF
Mosevej Sportsplads
8
30.
lørdag
11.00
Kolding B
Spillet
Kvinder
U12
U12 Piger A (2004) 8M - Forår • Pulje 175
Mosevej Sportsplads
6
Kolind/Midtdjurs
Mosevej Sportsplads
6
30.
lørdag
13.00
KoldingQ
4
Kvinder
Senior
Slutspil 3F • Pulje 1
Mosevej Sportsplads
1
Brøndby
12
Mosevej Sportsplads
1
30.
lørdag
14.00
Kolding B
8
Kvinder
U14
U14 Piger Mester (2002) 11M - Forår 2016 • Pulje 904
Mosevej Sportsplads
6
TMG
9
Mosevej Sportsplads
6
30.
lørdag
15.30
Kolding B
2
Kvinder
Senior
Kvindeserie Vest - Forår 2016 • Pulje 272
Mosevej Sportsplads
5
Oure Fodbold Akademi
3
Mosevej Sportsplads
5
Maj 2016
1.
søndag
10.00
Kolding B
12
Herrer
U11
U11 Drenge B1 (2005) 8M - Forår • Pulje 16
Mosevej Sportsplads
7
Erritsø GIF
6
Mosevej Sportsplads
7
1.
søndag
10.00
Kolding B
12
Herrer
U11
U11 Drenge A (2005) 8M - Forår • Pulje 7
Mosevej Sportsplads
8
Kolding IF
10
Mosevej Sportsplads
8
1.
søndag
10.00
Kolding B
12
Herrer
U8
U8 Drenge B (2008) 5M - Forår • Pulje 525
Mosevej Sportsplads
4C - kunst
Skanderup Hjarup IF
11
Mosevej Sportsplads
4C - kunst
1.
søndag
10.30
Kolding B
12
Herrer
U8
U8 Drenge B (2008) 5M - Forår • Pulje 525
Mosevej Sportsplads
4C - kunst
Dalby GF
11
Mosevej Sportsplads
4C - kunst
1.
søndag
11.00
Kolding B 1
12
Herrer
U9
U9 Drenge B (2007) 5M - Forår • Pulje 572
Mosevej Sportsplads
3
Ødis IF
11
Mosevej Sportsplads
3
1.
søndag
11.00
Kolding B 2
12
Herrer
U9
U9 Drenge B (2007) 5M - Forår • Pulje 572
Mosevej Sportsplads
3
Harte G & IF
11
Mosevej Sportsplads
3
1.
søndag
11.20
Kolding B
12
Herrer
U11
U11 Drenge A (2005) 8M - Forår • Pulje 7
Mosevej Sportsplads
8
Nr. Bjært/Strandhuse IF
5
Mosevej Sportsplads
8
1.
søndag
11.40
Kolding B 2
12
Herrer
U9
U9 Drenge B (2007) 5M - Forår • Pulje 572
Mosevej Sportsplads
3
Ødis IF
11
Mosevej Sportsplads
3
1.
søndag
11.40
Kolding B 1
12
Herrer
U9
U9 Drenge B (2007) 5M - Forår • Pulje 572
Mosevej Sportsplads
3
Harte G & IF
11
Mosevej Sportsplads
3
1.
søndag
12.20
Kolding B
3
Kvinder
U9
U9 Piger A/B (2007) 5M - Forår • Pulje 728
Mosevej Sportsplads
4A - kunst
Vamdrup IF
3
Mosevej Sportsplads
4A - kunst
1.
søndag
13.00
Kolding B
8
Herrer
U17
U17 Drenge 1 (1999) 11M - Forår 2016 • Pulje 416
Mosevej Sportsplads
7
Horsens fS
10
Mosevej Sportsplads
7
1.
søndag
13.00
FC Kolding Syd
5
Herrer
U13
U13 Drenge 2 (2003) 8M - Forår 2016 • Pulje 779
Mosevej Sportsplads
8
Jels IF
6
Mosevej Sportsplads
8
1.
søndag
13.00
Kolding B
4
Kvinder
U14
U14 Piger Vest (2002) - Forår 2016 • Pulje 1
Mosevej Sportsplads
6
Varde IF
2
Mosevej Sportsplads
6
4.
onsdag
17.00
Kolding B
5
Herrer
U15
U15 Drenge 1 (2001) 11M - Forår 2016 • Pulje 542
Mosevej Sportsplads
3
Erritsø GIF
10
Mosevej Sportsplads
3
4.
onsdag
18.00
Kolding B
2
Kvinder
U13
U13 Piger Mester (2003) 8M - Forår 2016 • Pulje 948
Mosevej Sportsplads
8
Glejbjerg SF
13A
Mosevej Sportsplads
8
4.
onsdag
19.00
FC Kolding Syd
6
Herrer
U13
U13 Drenge Mester (2003) 8M - Forår 2016 • Pulje 722
Mosevej Sportsplads
8
Vinding SF
11
Mosevej Sportsplads
8
4.
onsdag
19.00
Kolding B
2
Kvinder
Senior
Kvinde C2 (+15) 7M - Forår • Pulje 267
Mosevej Sportsplads
4A - kunst
BPI
13B
Mosevej Sportsplads
4A - kunst
5.
torsdag
11.00
KB/Dalby (2)
5
Herrer
U12
U12 Drenge A (2004) 8M - Forår • Pulje 45
Mosevej Sportsplads
7
Bredballe IF
13A
Mosevej Sportsplads
7
5.
torsdag
13.00
Kolding B
9
Herrer
Senior
Herrer Serie 3 - Forår 2016 • Pulje 43
Mosevej Sportsplads
6
Haderslev FK
10
Mosevej Sportsplads
6
5.
torsdag
13.00
Kolding B
6
Herrer
U15
U15 Drenge 2 (2001) 11M/9M - Forår 2016 • Pulje 568
Mosevej Sportsplads
7
Taulov/Skærbæk IF
13B
Mosevej Sportsplads
7
5.
torsdag
13.00
KoldingQ
4
Kvinder
Senior
Slutspil 3F • Pulje 1
Mosevej Sportsplads
1
Vejle
12
Mosevej Sportsplads
1
5.
torsdag
14.00
Kolding B
2
Kvinder
U14
U14 Piger Vest (2002) - Forår 2016 • Pulje 1
Mosevej Sportsplads
5
Dybbøl IU
3
Mosevej Sportsplads
5

DBU

DBU Jylland

DR sporten

Bold.dk