Menu
Nyheder 18. maj kl. 14:46
KB tager imod F'erne Fredag kl.19.00 tager KB imod Fredericia FF i Mosen
Nyheder
Serie 1 tager imod Esbjerg IF92
Nyheder
Smurfit Kappa CUP - Skoleturnering 2017
Nyheder
Referat fra generalforsamling
Nyheder
Generalforsamling i Kolding Boldklub 2017

KB - Klubkøb

Piger nyheder 18. april kl. 08:18
Vinder af Girls cup Maastricht 2017

StillingHerre-DS • Pulje 3

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 Ringkøbing 23 15 4 4 49
2 Tarup-Paarup 23 14 2 7 44
3 Oure Fodbold Akademi 23 12 4 7 40
4 Kolding B 23 12 3 8 39
5 B1913 23 12 1 10 37
6 Varde 23 10 6 7 36
7 Esbjerg fB 23 6 8 9 26
8 FC Sønderborg 23 7 2 14 23
9 SSV Højfyn 23 6 4 13 22
10 Fredericia fF 23 3 2 18 11

KampprogramHerre-DS • Pulje 3

August 2016

Kolding B
3 - 0
livescore
Hjemme
Mosevej Sportsplads

Varde

Tarup-Paarup
2 - 0
livescore
Ude
Home Tarup Park

Kolding B

Kolding B
2 - 1
livescore
Hjemme
Mosevej Sportsplads

FC Sønderborg
September 2016

Kolding B
5 - 1
livescore
Hjemme
Mosevej Sportsplads

Fredericia fF

SSV Højfyn
2 - 1
livescore
Ude
Albani Arena Vissenbjerg

Kolding B

Kolding B
0 - 1
livescore
Hjemme
Mosevej Sportsplads

Oure Fodbold Akademi

B1913
2 - 1
livescore
Ude
Campus Road

Kolding B
Oktober 2016

Kolding B
0 - 3
livescore
Hjemme
Mosevej Sportsplads

Ringkøbing

Varde
0 - 2
livescore
Ude
Sydbank Stadion

Kolding B

Kolding B
1 - 3
livescore
Hjemme
Mosevej Sportsplads

Tarup-Paarup

FC Sønderborg
0 - 2
livescore
Ude
Sønderborg Stadion

Kolding B

Kolding B
0 - 0
livescore
Hjemme
Mosevej Sportsplads

Esbjerg fB
November 2016

Fredericia fF
1 - 2
livescore
Ude
Madsby Enge

Kolding B

Esbjerg fB
2 - 5
livescore
Ude
Guldager Idrætscenter

Kolding B
Marts 2017

Kolding B
1 - 1
livescore
Hjemme
Mosevej Kunstgræsbane

SSV Højfyn

Oure Fodbold Akademi
2 - 3
livescore
Ude
Oure Idrætsskole

Kolding B
April 2017

Kolding B
1 - 0
livescore
Hjemme
Mosevej Sportsplads

B1913

Ringkøbing
2 - 1
livescore
Ude
Green Arena

Kolding B

Kolding B
1 - 1
livescore
Hjemme
Mosevej Sportsplads

Varde

Tarup-Paarup
2 - 1
livescore
Ude
Home Tarup Park

Kolding B
Maj 2017

Kolding B
4 - 2
livescore
Hjemme
Mosevej Sportsplads

FC Sønderborg

Esbjerg fB
2 - 4
livescore
Ude
Guldager Idrætscenter

Kolding B

Kolding B
5 - 0
livescore
Hjemme
Mosevej Sportsplads

Fredericia fF

SSV Højfyn
27. maj
Kl. 14.45
Ude
Albani Arena Skalbjerg

Kolding B
Juni 2017

Kolding B
2. jun
Kl. 19.00
Hjemme
Mosevej Sportsplads

Oure Fodbold Akademi

B1913
10. jun
Kl. 13.00
Ude
Campus Road

Kolding B

Kolding B
17. jun
Kl. 15.30
Hjemme
Mosevej Sportsplads

Ringkøbing

Smurfit Kappa Cup - Skoleturneringen 17.-18. juni, 2017

Mad/morgenpasning på DBU's Fodboldskole uge 26

Café Mosen - For mere info klik her!

Ugens kampe på KB
Maj 2017
23.
tirsdag
17.00
Kolding B
1
Kvinder
U14
U14 Piger Vest (2003) 11M - forår 2017 • Pulje 892
Mosevej Sportsplads
3
Vinding SF
13 A
Mosevej Sportsplads
3
23.
tirsdag
19.00
Kolding B
10
livescore
Kvinder
Senior
Kvindeserie Vest - Forår 2017 • Pulje 272
Mosevej Sportsplads
2
Stensballe IK
6
Mosevej Sportsplads
2
24.
onsdag
19.00
Kolding B
8
Herrer
Oldboys/girls
Oldboys B/11 - Forår • Pulje 2
Mosevej Sportsplads
2
Kolding Freja
10
Mosevej Sportsplads
2
25.
torsdag
10.00
Kolding B 1
13 A
Kvinder
U12
U12 Piger A (2005) 8M - Forår • Pulje 222
Mosevej Sportsplads
7 A
FC Horsens
13 B
Mosevej Sportsplads
7 A
25.
torsdag
11.00
KB/KIF
5
Herrer
U16
U16 Drenge Mester (2001) 11M - forår 2017 • Pulje 466
Mosevej Sportsplads
3
FC Sydvest 05
1
Mosevej Sportsplads
3
25.
torsdag
13.00
Kolding B
13 A
Herrer
U15
U15 Drenge Mester (2002) 11M - forår 2017 • Pulje 527
Mosevej Sportsplads
1
Team 2002
6
Mosevej Sportsplads
1
25.
torsdag
14.00
Kolding B (2)
8
Herrer
Senior
Herrer Serie 3 - Forår 2017 • Pulje 43
Mosevej Sportsplads
2
Team Haderslev KFUM
5
Mosevej Sportsplads
2
25.
torsdag
15.00
Kolding B
13 A
Herrer
U13
U13 Drenge 2 (2004) 11M/9M - forår 2017 • Pulje 763
Mosevej Sportsplads
6
Lunderskov B
2
Mosevej Sportsplads
6
27.
lørdag
10.00
Kolding B
10
Herrer
U12
U12 Drenge B1 (2005) 8M - Forår • Pulje 54
Mosevej Sportsplads
6 A
Egtved IF
11
Mosevej Sportsplads
6 A
27.
lørdag
11.00
Kolding B
1
Kvinder
U14
U14 Piger 1 (2003) 11M/9M - forår 2017 • Pulje 919
Mosevej Sportsplads
7
Sønderris SK
3
Mosevej Sportsplads
7
27.
lørdag
13.00
KoldingQ
4
Kvinder
Senior
Slutspil 3F • Pulje 1
Mosevej Sportsplads
1
Fortuna Hjørring
12
Mosevej Sportsplads
1
27.
lørdag
14.00
Kolding B (1)
8
Herrer
Senior
Herrer Serie 3 - Forår 2017 • Pulje 43
Mosevej Sportsplads
2
Haderslev FK
6
Mosevej Sportsplads
2
27.
lørdag
15.00
KB/KIF
livescore
Herrer
U16
U16 Drenge Vest 1 (2001) 11M - forår 2017 • Pulje 452
Mosevej Kunstgræsbane
Vejle B
Mosevej Kunstgræsbane
28.
søndag
14.00
Kolding B
5
Herrer
U17
U17 Drenge 2 (2000) 11M/9M - forår 2017 • Pulje 426
Mosevej Sportsplads
8
Fredericia KFUM
11
Mosevej Sportsplads
8
28.
søndag
15.00
Kolding B
13 B
Herrer
U17
U17 Drenge 2. Div (2000) 11M - forår 2017 • Pulje 402
Mosevej Sportsplads
6
Oure Fodbold Akademi
3
Mosevej Sportsplads
6
28.
søndag
16.00
Kolding B
9
Herrer
Senior
Herrer Serie 1 - Forår 2017 • Pulje 10
Mosevej Sportsplads
1
Ribe BK
12
Mosevej Sportsplads
1
29.
mandag
18.30
Kolding B (1)
13 A
Herrer
U13
U13 Drenge 1 (2004) 11M - forår 2017 • Pulje 741
Mosevej Sportsplads
1
Grindsted GIF
9
Mosevej Sportsplads
1

KB på facebook