Menu
KBs kampe
Februar 2024
24.
lørdag
09.30
Kolding B
-
Herrer
U9
U9 Drenge C INDE (2015) - (24/2-2024) • Pulje 67
Forum Kolding Bramdrupdam (hal 1)
Bramdrupdam GIF
Forum Kolding Bramdrupdam (hal 1)
24.
lørdag
10.00
Egtved IF
-
Herrer
U9
U9 Drenge C INDE (2015) - (24/2-2024) • Pulje 67
Forum Kolding Bramdrupdam (hal 1)
Kolding B
Forum Kolding Bramdrupdam (hal 1)
24.
lørdag
10.40
Kolding B
-
Herrer
U9
U9 Drenge C INDE (2015) - (24/2-2024) • Pulje 67
Forum Kolding Bramdrupdam (hal 1)
Seest B
Forum Kolding Bramdrupdam (hal 1)
24.
lørdag
11.00
Fynslund B
-
Herrer
U9
U9 Drenge C INDE (2015) - (24/2-2024) • Pulje 67
Forum Kolding Bramdrupdam (hal 1)
Kolding B
Forum Kolding Bramdrupdam (hal 1)
24.
lørdag
11.15
Fredericia Fodbold
-
Herrer
U13
U13 Drenge Liga 4 (2011) 11:11 - Vinter • Pulje 130
KFUM Park Kunstgræs
Kolding B
KFUM Park Kunstgræs
24.
lørdag
11.30
Kolding B
Omklædning 13
-
Herrer
U14
U14 Drenge Liga 4 (2010) 11:11 - Vinter • Pulje 88
Mosevej Kunstgræsbane
Bane 4 Kunstgræsbane
Vonsild FK
Omklædning 2
Mosevej Kunstgræsbane
Bane 4 Kunstgræsbane
24.
lørdag
11.40
Kolding B
-
Herrer
U9
U9 Drenge C INDE (2015) - (24/2-2024) • Pulje 67
Forum Kolding Bramdrupdam (hal 1)
Bjert IF
Forum Kolding Bramdrupdam (hal 1)
24.
lørdag
13.00
Kolding B
Omklædning 12
-
Kvinder
U17
U17 Piger Liga 1 (2007-08) 11:11 - Vinter • Pulje 151
Mosevej Kunstgræsbane
Bane 4 Kunstgræsbane
Viborg Q
Omklædning 3
Mosevej Kunstgræsbane
Bane 4 Kunstgræsbane
24.
lørdag
14.00
Rødding IF
-
Herrer
U17
U17 Drenge Liga 3 (2007) 11:11/9:9 - Vinter • Pulje 20
Rødding Kunstgræsbane
Kolding B (2)
Rødding Kunstgræsbane
24.
lørdag
14.00
Hover IF
-
Herrer
U15
U15 Drenge Liga 5 (2009) 11:11/9:9 - Vinter • Pulje 68
Hover IF Kunstgræs
Kolding B
Hover IF Kunstgræs
24.
lørdag
14.20
Kolding B
-
Herrer
U11
U11 Drenge C INDE (2013) - (24/2-2024) • Pulje 33
Nørup Hallen
FB Fodbold (2)
Nørup Hallen
24.
lørdag
14.43
Fredericia KFUM
-
Herrer
U11
U11 Drenge C INDE (2013) - (24/2-2024) • Pulje 33
Nørup Hallen
Kolding B
Nørup Hallen
24.
lørdag
15.00
Hedensted IF (6)
Omklædningsrum 12
-
Herrer
Senior
Herre Danmarksserien / Træningskamp • Træningskamp
Hedensted HM Park Kunstgræsbane
HM Park (stor)
Dommeromk.: Omklædningsrum 6
Kolding B
Omklædningsrum 8
Hedensted HM Park Kunstgræsbane
HM Park (stor)
Dommeromk. Omklædningsrum 6
24.
lørdag
15.00
Kolding B (4)
Omklædning 8
-
Herrer
Senior
Herre Serie 1 / Træningskamp • Træningskamp
Mosevej Kunstgræsbane
Bane 4 Kunstgræsbane
Give Fremad (6)
Omklædning 11
Mosevej Kunstgræsbane
Bane 4 Kunstgræsbane
24.
lørdag
15.06
Kolding B
-
Herrer
U11
U11 Drenge C INDE (2013) - (24/2-2024) • Pulje 33
Nørup Hallen
Erritsø GIF (2)
Nørup Hallen
24.
lørdag
15.29
FB Fodbold (2)
-
Herrer
U11
U11 Drenge C INDE (2013) - (24/2-2024) • Pulje 33
Nørup Hallen
Kolding B
Nørup Hallen
24.
lørdag
15.52
Kolding B
-
Herrer
U11
U11 Drenge C INDE (2013) - (24/2-2024) • Pulje 33
Nørup Hallen
Fredericia KFUM
Nørup Hallen
24.
lørdag
16.15
Erritsø GIF (2)
-
Herrer
U11
U11 Drenge C INDE (2013) - (24/2-2024) • Pulje 33
Nørup Hallen
Kolding B
Nørup Hallen
25.
søndag
14.00
Kolding B
Omklædning 13
-
Kvinder
U15
U15 Piger Liga 2 (2009) 11:11 - Vinter • Pulje 158
Mosevej Kunstgræsbane
Bane 4 Kunstgræsbane
Vonsild FK
Omklædning 3
Mosevej Kunstgræsbane
Bane 4 Kunstgræsbane
25.
søndag
14.00
Erritsø GIF
Omklædning 11
-
Herrer
U13
U13 Drenge C (2011) 8:8 - Vinter • Pulje 25
dao park Erritsø Idrætscenter
Kunstgræs Øst
Dommeromk.: Dommer Omklædning
Kolding B
Omklædning 13
dao park Erritsø Idrætscenter
Kunstgræs Øst
Dommeromk. Dommer Omklædning
25.
søndag
14.00
Øster Starup/Vester Nebel IF
-
Herrer
Senior
Herre Serie 4 TT (6 k.) • Pulje 4
V.Nebel Sportsplads
Kolding B (2)
V.Nebel Sportsplads
25.
søndag
15.00
Kolding IF
A til venstre
-
Herrer
Senior
Herre Serie 4 TT (6 k.) • Pulje 4
Metropolis Arena (kunst)
Bane 4
Kolding B (1)
F til venstre
Metropolis Arena (kunst)
Bane 4
25.
søndag
16.00
Fredericia Fodbold
-
Herrer
U14
U14 Drenge Liga 5 (2010) 11:11/9:9 - Vinter • Pulje 97
Fredericia fF Kunstgræs
Kolding B
Fredericia fF Kunstgræs
Marts 2024
2.
lørdag
10.00
Taulov/Skærbæk IF (1)
Omklædning 1
-
Herrer
U12
U12 Drenge kunstgræsturnering (2012) - 4. stævne • Pulje 28
Mosevej Kunstgræsbane
Bane 4 Kunstgræsbane
Kolding B (1)
Omklædning 11
Mosevej Kunstgræsbane
Bane 4 Kunstgræsbane
2.
lørdag
10.40
Kolding B (1)
Omklædning 5
-
Herrer
U12
U12 Drenge kunstgræsturnering (2012) - 4. stævne • Pulje 28
Mosevej Kunstgræsbane
Bane 4 Kunstgræsbane
Bramming B (1)
Omklædning 6
Mosevej Kunstgræsbane
Bane 4 Kunstgræsbane
2.
lørdag
11.00
Tønder SF
Omkl. 9
-
Herrer
U13
U13 Drenge Liga 4 (2011) 11:11 - Vinter • Pulje 130
Tønderhallerne
Kunstgræs
Dommeromk.: Omkl. 3
Kolding B
Omkl. 8
Tønderhallerne
Kunstgræs
Dommeromk. Omkl. 3
2.
lørdag
11.20
Vejen SF (1)
Omklædning 3
-
Herrer
U12
U12 Drenge kunstgræsturnering (2012) - 4. stævne • Pulje 28
Mosevej Kunstgræsbane
Bane 4 Kunstgræsbane
Kolding B (1)
Omklædning 11
Mosevej Kunstgræsbane
Bane 4 Kunstgræsbane
2.
lørdag
12.00
Kolding B
Omklædning Hjemmefra
-
Herrer
U11
U11 Drenge kunstgræsturnering (2013) - 4. stævne • Pulje 110
Mosevej Kunstgræsbane
Mosevej Kunstgræsbane4 C
Toftlund IF
Omklædning Hjemmefra
Mosevej Kunstgræsbane
Mosevej Kunstgræsbane4 C
2.
lørdag
12.40
Starup UIF (H) (1)
Omklædning Hjemmefra
-
Herrer
U11
U11 Drenge kunstgræsturnering (2013) - 4. stævne • Pulje 110
Mosevej Kunstgræsbane
Mosevej Kunstgræsbane4 C
Kolding B
Omklædning Hjemmefra
Mosevej Kunstgræsbane
Mosevej Kunstgræsbane4 C
2.
lørdag
12.45
Gråsten B/Broager UI
-
Kvinder
U15
U15 Piger Liga 2 (2009) 11:11 - Vinter • Pulje 158
Aarsbjerg Idrætscenters Kunstgræsbane
Kolding B
Aarsbjerg Idrætscenters Kunstgræsbane
2.
lørdag
13.20
Gauerslund IF (1)
Omklædning Hjemmefra
-
Herrer
U11
U11 Drenge kunstgræsturnering (2013) - 4. stævne • Pulje 110
Mosevej Kunstgræsbane
Mosevej Kunstgræsbane4 C
Kolding B
Omklædning Hjemmefra
Mosevej Kunstgræsbane
Mosevej Kunstgræsbane4 C
2.
lørdag
14.00
Kolding IF (1)
C til venstre
-
Herrer
Senior
Herre Jyllandsserien / Træningskamp • Træningskamp
Mosevej Kunstgræsbane
Bane 4 (A)
Kolding B (1)
A til højre
Mosevej Kunstgræsbane
Bane 4 (A)
2.
lørdag
14.00
Kolding IF (1)
Omklædning 9
-
Herrer
Senior
Herre Jyllandsserien / Træningskamp • Træningskamp
Mosevej Kunstgræsbane
Bane 4 Kunstgræsbane
Kolding B (1)
Omklædning 4
Mosevej Kunstgræsbane
Bane 4 Kunstgræsbane
2.
lørdag
15.00
Fredericia Fodbold
-
Herrer
U15
U15 Drenge Liga 4 (2009) 11:11 - Vinter • Pulje 59
KFUM Park Kunstgræs
Kolding B
KFUM Park Kunstgræs
3.
søndag
09.30
Kolding IF
-
Herrer
U9
U9 Drenge C Kunstgræs (2015) 5M (2./3. marts) • Pulje 109
Vojens Kunstgræsbane
Kolding B
Vojens Kunstgræsbane
3.
søndag
09.30
Outrup B
-
Herrer
U8
U8 Drenge B Kunstgræs (2016) 5M (2./3. marts) • Pulje 141
Fynske Bank Arena (kunst)
Kolding B
Fynske Bank Arena (kunst)
3.
søndag
10.00
Kolding B
-
Herrer
U9
U9 Drenge C Kunstgræs (2015) 5M (2./3. marts) • Pulje 109
Vojens Kunstgræsbane
Vojens BI
Vojens Kunstgræsbane
3.
søndag
10.00
Kolding B
-
Herrer
U8
U8 Drenge B Kunstgræs (2016) 5M (2./3. marts) • Pulje 141
Fynske Bank Arena (kunst)
Grindsted GIF
Fynske Bank Arena (kunst)
3.
søndag
10.30
Haderslev FK
VBI klubhus
-
Herrer
U9
U9 Drenge C Kunstgræs (2015) 5M (2./3. marts) • Pulje 109
Vojens Kunstgræsbane
Vojens Kunstgræsbane
Dommeromk.: VBI klubhus
Kolding B
VBI klubhus
Vojens Kunstgræsbane
Vojens Kunstgræsbane
Dommeromk. VBI klubhus
3.
søndag
10.30
Sønderris SK (1)
-
Herrer
U8
U8 Drenge B Kunstgræs (2016) 5M (2./3. marts) • Pulje 141
Fynske Bank Arena (kunst)
Kolding B
Fynske Bank Arena (kunst)
3.
søndag
10.45
Kolding B
Omklædning 5
-
Herrer
U13
U13 Drenge C (2011) 8:8 - Vinter • Pulje 25
Mosevej Kunstgræsbane
Mosevej Kunstgræsbane4 C
Bredballe IF
Omklædning 2
Mosevej Kunstgræsbane
Mosevej Kunstgræsbane4 C
3.
søndag
11.00
Mejrup GU
-
Kvinder
U17
U17 Piger Liga 1 (2007-08) 11:11 - Vinter • Pulje 151
Mejrup Kultur & Fritidscenter
Bane 6 - 11 mands
Kolding B
Mejrup Kultur & Fritidscenter
Bane 6 - 11 mands
3.
søndag
11.00
Øster Lindet IF
-
Herrer
U12
U12 Drenge kunstgræsturnering (2012) - 4. stævne • Pulje 68
Autocentralen Park (kunstgræs)
Kolding B (2)
Autocentralen Park (kunstgræs)
3.
søndag
11.15
Kolding B
Omk. 4
-
Herrer
U10
U10 Drenge B Kunstgræs (2014) 5M (2./3. marts) • Pulje 39
Thomsen Auto Park Kunstgræs (Lunderskov)
Bane 7D (5:5)
Lunderskov B
Omk. 1
Thomsen Auto Park Kunstgræs (Lunderskov)
Bane 7D (5:5)
3.
søndag
11.15
Kolding B
-
Herrer
U8
U8 Drenge C Kunstgræs (2016) 5M (2./3. marts) • Pulje 160
Fynske Bank Arena (kunst)
Nr. Bjært/Strandhuse IF
Fynske Bank Arena (kunst)
3.
søndag
11.40
Kolding B (2)
-
Herrer
U12
U12 Drenge kunstgræsturnering (2012) - 4. stævne • Pulje 68
Autocentralen Park (kunstgræs)
Taulov/Skærbæk IF (2)
Autocentralen Park (kunstgræs)
3.
søndag
11.45
Bjert IF
Omk. 3
-
Herrer
U10
U10 Drenge B Kunstgræs (2014) 5M (2./3. marts) • Pulje 39
Thomsen Auto Park Kunstgræs (Lunderskov)
Bane 7D (5:5)
Kolding B
Omk. 4
Thomsen Auto Park Kunstgræs (Lunderskov)
Bane 7D (5:5)
3.
søndag
11.45
Haderslev FK
-
Herrer
U8
U8 Drenge C Kunstgræs (2016) 5M (2./3. marts) • Pulje 160
Fynske Bank Arena (kunst)
Kolding B
Fynske Bank Arena (kunst)
3.
søndag
12.15
Kolding B
Omklædning 6
-
Herrer
U15
U15 Drenge Liga 5 (2009) 11:11/9:9 - Vinter • Pulje 68
Mosevej Kunstgræsbane
Bane 4 Kunstgræsbane
Haderslev FK
Omklædning 11
Mosevej Kunstgræsbane
Bane 4 Kunstgræsbane
3.
søndag
12.15
Kolding B
-
Herrer
U8
U8 Drenge C Kunstgræs (2016) 5M (2./3. marts) • Pulje 160
Fynske Bank Arena (kunst)
Løjt IF
Fynske Bank Arena (kunst)
3.
søndag
12.20
Vejen SF (2)
-
Herrer
U12
U12 Drenge kunstgræsturnering (2012) - 4. stævne • Pulje 68
Autocentralen Park (kunstgræs)
Kolding B (2)
Autocentralen Park (kunstgræs)
3.
søndag
13.30
Vejen SF
-
Herrer
U10
U10 Drenge C Kunstgræs (2014) 5M (2./3. marts) • Pulje 58
Fynske Bank Arena (kunst)
Kolding B
Fynske Bank Arena (kunst)
3.
søndag
13.45
Kolding B (2)
Omklædning 5
-
Herrer
Senior
Herre Serie 4 TT (6 k.) • Pulje 4
Mosevej Kunstgræsbane
Bane 4 Kunstgræsbane
Kolding IF
Omklædning 1
Mosevej Kunstgræsbane
Bane 4 Kunstgræsbane
3.
søndag
14.00
Kolding B
-
Herrer
U10
U10 Drenge C Kunstgræs (2014) 5M (2./3. marts) • Pulje 58
Fynske Bank Arena (kunst)
Nr. Bjært/Strandhuse IF (2)
Fynske Bank Arena (kunst)
3.
søndag
15.00
Fredericia Fodbold
-
Herrer
U14
U14 Drenge Liga 4 (2010) 11:11 - Vinter • Pulje 88
Fredericia fF Kunstgræs
Kolding B
Fredericia fF Kunstgræs
3.
søndag
18.00
Kolding B (1)
Omklædning 6
-
Herrer
Senior
Herre Serie 4 TT (6 k.) • Pulje 4
Mosevej Kunstgræsbane
Bane 4 Kunstgræsbane
Skibet IF
Omklædning 11
Mosevej Kunstgræsbane
Bane 4 Kunstgræsbane
7.
torsdag
18.00
Erritsø GIF
Omklædning 6
-
Herrer
U15
U15 Drenge Liga 4 (2009) 11:11 - Vinter • Pulje 59
Erritsø Kunstgræsbane
Bane 4 Kunstgræsbane
Kolding B
Omklædning 13
Erritsø Kunstgræsbane
Bane 4 Kunstgræsbane
9.
lørdag
12.00
Kolding B (2)
Omklædning 4
-
Herrer
Senior
Herre Jyllandsserien / Træningskamp • Træningskamp
Mosevej Kunstgræsbane
Bane 4 Kunstgræsbane
Fuglebakken KFUM (4)
Omklædning 9
Mosevej Kunstgræsbane
Bane 4 Kunstgræsbane
9.
lørdag
12.00
Hammerum IF
-
Kvinder
U15
U15 Piger Liga 2 (2009) 11:11 - Vinter • Pulje 158
Hammerum Kunstgræsbane 2
Kolding B
Hammerum Kunstgræsbane 2
9.
lørdag
14.00
Kolding B (2)
Omklædning 8
-
Herrer
Senior
Herre Serie 1 / Træningskamp • Træningskamp
Mosevej Kunstgræsbane
Bane 4 Kunstgræsbane
Vejle B (2)
Omklædning 5
Mosevej Kunstgræsbane
Bane 4 Kunstgræsbane
10.
søndag
12.15
Kolding B
Omklædning 6
-
Herrer
U15
U15 Drenge Liga 4 / Træningskamp • Træningskamp
Mosevej Kunstgræsbane
Bane 4 Kunstgræsbane
Løjt IF (2)
Omklædning 2
Mosevej Kunstgræsbane
Bane 4 Kunstgræsbane
10.
søndag
14.00
Kolding B (1)
Omklædning 5
-
Herrer
Senior
Herre Serie 4 TT (6 k.) • Pulje 4
Mosevej Kunstgræsbane
Bane 4 Kunstgræsbane
Kolding United
Omklædning 14
Mosevej Kunstgræsbane
Bane 4 Kunstgræsbane
10.
søndag
15.00
Skibet IF
Skibet Hallen omklædning 4 - herre hjemme
-
Herrer
Senior
Herre Serie 4 TT (6 k.) • Pulje 4
Universal Parken (Kunstgræs)
Bane 3-kunstgræs
Kolding B (2)
Skibet Hallen omklædning 2 - herre ude
Universal Parken (Kunstgræs)
Bane 3-kunstgræs
15.
fredag
18.00
Kolding B (2)
Omklædning 6
-
Herrer
Senior
Herre Serie 4 TT (6 k.) • Pulje 4
Mosevej Kunstgræsbane
Bane 4 Kunstgræsbane
Kolding B (1)
Omklædning 8
Mosevej Kunstgræsbane
Bane 4 Kunstgræsbane
16.
lørdag
11.00
Kolding B (1)
Omklædning 5
-
Herrer
U13
U13 Drenge Liga 3 / Træningskamp • Træningskamp
Mosevej Kunstgræsbane
Bane 4 Kunstgræsbane
Varde IF (1)
Omklædning 12
Mosevej Kunstgræsbane
Bane 4 Kunstgræsbane
16.
lørdag
12.30
Rødding IF (4)
-
Herrer
Senior
Herre Serie 1 / Træningskamp • Træningskamp
Rødding Kunstgræsbane
Kolding B (5)
Rødding Kunstgræsbane
16.
lørdag
13.00
Kolding B (4)
Omklædning 4
-
Herrer
Senior
Herre Jyllandsserien / Træningskamp • Træningskamp
Mosevej Kunstgræsbane
Bane 4 Kunstgræsbane
B1913
Omklædning 9
Mosevej Kunstgræsbane
Bane 4 Kunstgræsbane
17.
søndag
12.15
Kolding B (2)
Omklædning 5
-
Herrer
U13
U13 Drenge Liga 3 / Træningskamp • Træningskamp
Mosevej Kunstgræsbane
Bane 4 Kunstgræsbane
Fredericia fF
Omklædning 11
Mosevej Kunstgræsbane
Bane 4 Kunstgræsbane
17.
søndag
16.00
Kolding B
Omklædning 13
-
Kvinder
U15
U15 Piger Liga 2 (2009) 11:11 - Vinter • Pulje 158
Mosevej Kunstgræsbane
Bane 4 Kunstgræsbane
Gråsten B/Broager UI
Omklædning 2
Mosevej Kunstgræsbane
Bane 4 Kunstgræsbane
Luk